Eskişehir Parke ve Zemin Döşeme Uygulamaları
Eskişehir Parke ve Zemin Döşeme Uygulamaları

Eskişehir Parke ve Zemin Döşeme Uygulamaları

 

Günümüzde en çok tercih edilen zemin döşeme ürünü laminat parkedir. Bir çok laminat parke modeli mevcuttur. Laminat parke tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi ise parkenin döşeneceği yerdir. Laminat parke sınıflara ayrılmaktadır bu sınıfları ana iki kategoride toplayabiliriz bu kategoriler konut ve ticaridir. Konut ve Ticari kullanımlarda farklı sayıyla ifade edilen sınıflar mevcuttur.Ayrıca diğer bir önemli sınıflandırma ise parkenin aşınma tabakasının sınıfıdır.Bu sınıf AC-1 den başlayıp AC-6 kadar gitmektedir. Laminat parkede tercih yaparken önce bu iki kategoriye göre parke seçimi yapmanız gerekmektedir. Yani parkeyi ev için mi yoksa ticari bir alan için kullanacaksınız bunu belirlemeniz gerekmektedir. Ev kullanımlarında parkenin üzerindeki çalışma daha az olacaktır. Bu nedenle çok yüksek sınıf parke kullanmaya gerek yoktur.

 

Ürün Özellikleri

  • Uzun süre dayanıklıdır,
  • Kolay montaj,
  • Yoğun mekanlarda bile kullanılabilme ayrıcalığına sahiptir,
  • Laminat parke lerin tamir işlemleri masif parke den çok daha kolaydır,
  • Laminat parkelerin en büyük avantajlarından biri yüzeylerinin rutubet tutmamasıdır,
  • Laminat parkelerin yüzeyi çok yoğun olduğu için; çizilme, çarpma, güneş ışığı solması ve hatta sigara yanmalarına karşı oldukça dayanıklıdır.

 


Uygulama Alanları

 

Kullanılacağı alana ve çeşitli özelliklerine göre farklı gruplara dahil olan ve özel olarak üretimi yapılan laminat parkelerin günlük yaşamda ev ve ofis gibi iç mekan haricinde bahçelerde dahi görülebilmesi mümkündür. İç mekanlarda olduğu kadar dış ortamlardan havuz, bahçe gibi noktalara da yerleştirilebilen parkelerin bu anlamda çeşitli ihtiyaçlara yanıt verdiği görülmektedir.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014